חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

צפו בטקס הזיכרון ליצחק רבין ז"ל, בהשתתפות רוה"מ נפתלי בנט

ביום ראשון נערך הטקס המשותף של המכינות לציון יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל, וביום שני הוא שודר ביוטיוב ובפייסבוק בפני חניכי המכינות ותושבים ברחבי הארץ, ממגוון קהילות ואוכלוסיות. ראש הממשלה, שנאם בשידור העצרת אמר: "המכינות הן הזדמנות גדולה לשנות את החברה שלנו ולהניח יסודות לעתיד טוב יותר ומאחד יותר. זה בידיים שלכם"

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

זו כבר שנה שנייה שיום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל מקבל משמעות נוספת בעולם המכינות – יום של שיח משותף, אחדות ואיחוד הקרע. את רעיון הטקס המשותף לחניכי המכינות הגו אנשיהן בשנה שעברה, בשיא ימיה של מגפת הקורונה. מטרתו של הטקס הייתה לאחד את העם ולאחות את הקרע שנוצר בעקבות רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, דווקא בתקופה שאופיינה בריחוק פיזי. גם השנה, אלו הערכים שהנחו את מפיקי הטקס.

ביום צילום הטקס (ראשון, ערב יום הזיכרון) מלאו את מדשאת גן סאקר בירושלים לא פחות מ-1100 משתתפים ממעל ל-20 מכינות – כלליות ותורניות כאחד, שישבו יחד במעגלים וניהלו שיח מאחד ומחבר.

"עשרות המכינות הקדם צבאיות ואלפי החניכים שלהן הם הזדמנות גדולה לשנות את החברה שלנו ולהניח יסודות לעתיד טוב יותר ומאחד יותר. תנצלו את ההזדמנות הזאת. תהיו מחויבים לערכים של נתינה וראיית האחר. זה בידיים שלכם" – ראש הממשלה נפתלי בנט

בטקס המלא ששודר ביום שני בערב, השתתפו ראש הממשלה נפתלי בנט וביתו של רוה"מ לשבר יצחק רבין ז"ל דליה רבין.

בנט אמר: "עשרות המכינות הקדם צבאיות ואלפי החניכים שלהן הם הזדמנות גדולה לשנות את החברה שלנו ולהניח יסודות לעתיד טוב יותר ומאחד יותר. תנצלו את ההזדמנות הזאת. תהיו מחויבים לערכים של נתינה וראיית האחר.זה בידיים שלכם"

בנוסף השתתפו בטקס גם יו"ר מועצת המכינות דני זמיר, חברת הכנסת לשעבר תהילה פרידמן, נשיאת מכללת בית ברל פרופסור יולי תמיר, רב העיר רמת גן לשעבר וחתן פרס ישראל הרב יעקב אריאל, המשורר, פעיל השלום והחבר בכפר עציון אליעזר כהן, יו"ר משותף של מועצת המכינות וראש מכינת מעלה אפריים בני עלי הרב אליעזר בראון, ראש מכינת בארי יואב זנאתי לביא ועוד ראשי מכינות וחניכי מכינות.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.