חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 385| 28.04.2022 |כ"ז בניסן תשפ"ב

דף עדכון מס' 385

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

 

שלום לכולם.העדכון יוצא באיחור מסוים נכתב ונערך ביום השואה. מטבע הדברים קשה ביום כזה לעסוק בשוטף.

השבוע הקשה בשנה הוא תמיד השבוע הזה, שבו אנו מזכירים את אסון מכינת בני ציון בנחל צפית הן במכינות בלימוד ובמפגש עם הורים, והן בטקס המרכזי שעיצבנו ושנערך השנה באולם שורק והיה נוגע ומכובד. אנו מקווים שבהמשך, הטקס הקבוע עם ראשי המכינות והשלוחות ייערך באנדרטה שתוקם סמוך למקום האסון, (המדינה אישרה את ההקצאה הכספית להקמה וכרגע יש בעיות בירוקרטיות שמן הסתם יפתרו במהרה). אך יהא אשר יהא מקום הטקס בדבר אחד אין לי ספק: תוכן הטקס וההקפדה על עריכתו ועל הלימוד בד בבד במכינות , כמו הדברים הנוקבים והחשובים שנושאים אותם בני המשפחות השכולות הבוחרים להשתתף בו, הוא מהלך חשוב לא רק מבחינת זכרון הנספות והנספה והכאב שפוקד את כל עולם המכינות והקשורים בו ביום הזה, אלא גם מבחינת הזכרון העצמי למחויבות שלנו שמתממשת בשטח מאז הקיץ שלאחר האסון, לשינוי תרבות ארגונית מהבסיס ביחס להיערכות הכללית לפעילויות שטח וסדרות חוץ במכינה, כמו גם בשגרה.ומעניין לעניין באותו עניין.  השבוע גרם מזג האוויר ההפכפך לפינוי כל המטיילים שנכנסו לטיול בדרג'ה לרבות טיול מכינה מאושר (ראו פירוט בסקירת הבטיחות של שמוליק). בעקבות הפינוי הזה הוחלט ע"י משרדי הממשלה לבטל לפי שעה את האפשרות לקיים טיולים של פחות משמונה חניכים ללא תיאום מראש, קרי: שחדר מצב ידע ויאשר על כל טיול מכינה שמתקיים בכל הרכב קבוצתי. בעניין זה אני מזכיר את מה שכתבתי השבוע:

"תקופת אפריל מאי (וספטמבר אוקטובר) היא תקופת מעבר המתאפיינת, במיוחד עם שינויי האקלים בשנים האחרונות, בסכנה מוחשית לשטפונות בזק.

 

לכל התראה על אפשרות לגשמים במזרח ובדרום או בשבועות של מזג אויר משתנה במהירות אני מציע להתייחס כאל וודאות של סכנת שטפון, במסגרת הערכת סיכון. לכן אני מציע ככלל לצמצם כל האפשר טיולים באזורים אלו בעונות מעבר בייחוד בשבועות עם שינויי מזג אויר קיצוני."השבוע הותקפו חברינו עמיחי שיקלי ומכינת תבור באופן בוטה וגס רוח ע"י כלי תקשורת ופוליטיקאים בגלל הפרשיות הפוליטיות והעמדות הפוליטיות העכשוויות של עמיחי. 

כמי שחולק על עמדותיו הפוליטיות של עמיחי ומהצד הערכי גם על עמדתו בעניין ההכרזה עליו כפורש, נדהמתי ונפגעתי מההתקפות על המכינה על דרכו החינוכית ועל אישיותו של עמיחי בגלל הסיטואציות האלו. יש הכרח עבור כולנו להקפיד שעבודה חינוכית ותרומה להצמחת דור מנהיגותי של שנים, כולל שמה הטוב של מכינה ושמו הטוב של ראש מכינה, לא יושמו למרמס בגלל עמדות או סיטואציה פוליטית ספציפית.  פניתי באופן אישי לאנשי הציבור שהתבטאו שלא כראוי ואפרסם התייחסות בעניין זה באחד מכלי התקשורת, ואני חושב שראוי שכולנו, תהא אשר תהא עמדתנו הפוליטית, נדע להפריד בין שני המישורים. אני כותב זאת כבעל נסיון, שאנשים במארג הפוליטי שלו תמיד כועסים עליו כשאינו מביע עמדות "נכונות" בסוגיות שלפי תפיסתי הן ערכיות ו/או חינוכיות. ראוי שנקפיד על כך גם כשעמיחי שיקלי ותבור מותקפים בגלל עמדה או הצהרה פוליטית של עמיחי כשכבר אינו בתפקיד, וגם שכראש מכינה אחר שאיננו בתפקידו מותקף יחד עם המכינה בגלל עמדה עכשווית שנוקט ראש המכינה- נדע לחדד ההבדלים בין האישיות הפוליטית לבין האדם והמכינה שעמד בראשה שנים רבות.קריאה מהנה ומועילה לכולנו. 

 

טקס השנה הרביעי אסון צפית

 

ביום השנה הרביעי לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית, עולם המכינות מרכין ראש ומתכנס לזכור את 9 הנערות והנער, ולבחון את עמידתנו בנדר שנדרנו אחרי האסון- אסור שאי פעם יחזור על עצמו אירוע כזה.

ביום ראשון האחרון התכנסנו יחד ראשי המכינות הקדם צבאיות וחלק מהמשפחות לטקס השנתי לציון יום השנה לאסון.

בטקס אמר איציק אור אביה של אלה אור ז"ל- " אנחנו בכל כוחנו מתאמצים להמשיך את האהבה שאלה ציוותה אותנו להמשיך את מה שהיא כתבה - "הזמן קצר והאהבה מרובה". אני פונה לראשי המכינות ולחניכים ואומר להם שתדעו שאתם המכינות בדרך הנכונה, ולמרות שאיבדנו את הבת שלנו בטיול תחת עולם המכינות אנחנו מאמינים בכם ומאמינים בעולם המכינות.אני מבקש שבכל פעילות שלכם במכינה, וגם בעתיד כשתהיו מפקדים בצבא תדאגו שכולם יחזרו הביתה בשלום, אנחנו מעריכים מאד את קיום הטקס הזה ומקווים שנמשיך להגיע כל שנה לטקס החשוב הזה.

אריק שמיר אביה של שני שמיר ז"ל אמר בטקס: "שני עשתה הכל כדי להתקבל למכינה ואתם צריכים לעשות הכל כדי שאסון כזה לא יקרה, כדי שאכן האסון הזה כפי שאמר דני זמיר כאן, יהיה קו פרשת המים בעולם המכינות. אני ועוד חלק מההורים משתתפים בקורסי ההדרכה לצוותים בנושא הבטיחות ואכן הלקחים מוטמעים. הדרך עוד ארוכה ואנחנו פה כי שני עשתה הכל כדי להתקבל למכינה ואתם צריכים לעשות הכל כדי להיות ראויים לילדים הללו".

יעל כהן אמא של רומי כהן ז"ל אמרה "עשיתי יחד עם שותפיי לכאב -10 ההורים -כל מה שביכולתנו כדי שהחניכים שיגיעו למכינות יגיעו למקום בטוח יותר. זו הרוח שלך רומי שנותנת לי את הכח לקום כל יום על הרגליים מחדש, להמשיך להאמין בעם ישראל, להמשיך להאמין בכם הדור הצעיר,להמשיך להאמין ברוח האדם."

בשם מועצת המכינות השנה דברים הילה גרשמן ממכינת אדרת-

" 4 שנים עברו מאותו יום נורא והצער בלתי נתפס. 9 נערות ונער צעירים מוכשרים ואהובים כל כך בראשית פריחתם כאנשים בוגרים עולמות שנלקחו בטרם עת. מאז האסון אנחנו יוצאים כל שנה הצוות החינוכי של המכינה לנחל צפית, הולכים כדי לזכור, להנציח וללמוד ביחד את גודל משימתנו ואת כובד האחריות המוטלת על כתפינו. 4 שנים שאנחנו עובדים קשה כל מכינה בפני עצמה ויחד כמועצה על מנת להבטיח שאסון כזה לא יחזור בשנית. 4 שנים של ארגון המערכת מחדש, שינוי התרבות והשפה הארגונית ובנייה מחודשת ומדוייקת יותר של עולם המכינות הקדם צבאיות בשטח ובשגרה. אנו בעיצומו של התהליך ומבינים שזהו תהליך ארוך שעוד צריך להימשך. האסון הוא ארוע מכונן בעולם המכינות, ארוע שחייב אותנו לעצירה,מחשבה ובחינה מחודשת של הדרך, אנו מחנכים כיום את מנהיגי ומנהיגות דור העתיד שלנו להוביל מתוך אחריות לאומית,יושרה, מקצועיות אך לא נשכח לצד צניעות וענווה, זה לא פחות חשוב ."

כל ראשי המכינות נכחו באירוע הזכרון שנפתח בשיחה של האלוף (במיל) אליעזר שקדי ושוב הושמעו גם דברי נשיא המדינה מר יצחק הרצוג.

לצפייה בטקס לחצו כאן

 

הרשמה לישיבת סיכום שנה - גיוס משותף

ניפגש לסיכום שנת הגיוסים, במבט אחורה ע״מ ללמוד מה דורש דיוק ומה חשוב לשמר, ונדון בדרכים לשיפור וייעול הגיוס המשותף.ההחלטות שיתקבלו בישיבה יחייבו את כולנו לאחר מכן, בנוסף לדיון מהותי בנושא תהליך המיון.

הישיבה תתקיים ביום רביעי ה-18.5 בשעה 9.30 בסמינר שיין, פתח תקווה. סיום משוער- 13.30.

בשל חשיבות הישיבה ייקחו בה חלק ראשי/מנהלי מכינות בלבד, מזומנים גם רכזי גיוס ותיקים (שנה שנייה לפחות, אשר עתידים להישאר בתפקיד גם לשנה הבאה).

בתוכנית:

- עדכון על שינויים בגיוס המשותף

- דיון על מעבר למיון משותף ע״י מכון אבחון מקצועי.

- דיון על בניית מערך גיוסי פריפריה

- דיון פתוח בנוגע לנקודות נוספות מטעם המכינות עבור הגיוס המשותף

להרשמה לישיבה לחצו כאן

55 שנה לשחרור ואיחוד ירושלים – יום עיון לחניכי מכינות הקדם-צבאיות בכנסת

ביום ראשון,  כ"ח באייר התשפ"ב, 29 במאי 2022, יקיים מרכז המבקרים של הכנסת יום עיון ייעודי עבור חניכי המכינות הקדם-צבאיות, בסימן 55 שנה לשחרור ואיחוד ירושלים. נוסף על החוויה הלימודית המעשירה שבביקור בכנסת, ביום ייחודי זה, ניתנת לחניכי המכינות הקדם-צבאיות האפשרות להשתתף בפעילויות מגוונות שבהן תכנים מעשירים ואף לפגוש חברות וחברי כנסת באופן בלתי אמצעי.

לו"ז הפעילות:

09:00  - כניסה למשכן ובידוק בטחוני

10:00 - התכנסות וכיבוד

10:15 - דברי פתיחה של מנכ"ל הכנסת, מר גיל סגל 

10:20 - הצנחנים ששחררו את ירושלים – פאנל בהשתתפות לוחמי צנחנים מחטיבה 55, משחררי ירושלים וחה"כ אלעזר שטרן – בהנחיית מנהל מוזיאון הכנסת, ד"ר משה פוקסמן שע"ל

11:30 - סיורים במשכן הכנסת בסימן יום ירושלים (בחלוקה לקבוצות)

13:00 - הפסקת צהריים 

13:45 - מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית: מגוון דעות – כנסת אחת – פאנל חברות וחברי כנסת

15:00 - סיום משוער

רישום וקבלה:

הרשמה בקישור שלהלן עד תאריך 19/05/2022

מספר המשתתפים מוגבל – כל הקודם זוכה. במקרה ויהיה עודף ביקוש תתבצע הגרלה תוך עדיפות לגיוון ייצוג למכינות השונות. 

הזמנת הסעות באחריות המכינה, ינתן כיבוד מהכנסת במהלך היום. 

להרשמה ליום עיון לחצו כאן

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

תאריכי הכשרות קיץ - 2022

שלום לכולם- גרף הכשרות הקיץ 2022 מצורף, בכפוף להשלמת מכרז משרד ההתיישבות לביצוע ההכשרות, ייתכנו שינויים בתאריכים.

שימו לב - יום פרויקטים ואסיפה כללית יתקיים ביום ה' 9/06/2022 - בו יפורסם לוח השנה המלא לתשפ"ג, הפרויקטים והקולות הקוראים לתשפ"ב-תשפ"ג, נוכחות ראשי המכינות והצוותים הניהוליים חשובה - שריינו ביומן.

ללו"ז יולי לחצו כאן

ללו"ז אוגוסט לחצו כאן

ללו"ז ספטמבר לחצו כאן

הזמנה לאירוע הזכרון השנתי מטעם מועצת המכינות

ביום ראשון , כג בניסן התשפ"ב, 24 באפריל 2022, נתכנס כלל ראשי המכינות והשלוחות לציין את יום השנה הרביעי, לאסון שבו נספו תשע נערות ונער בטיול גיבוש של מכינת בני ציון בנחל צפית.

האירוע יתקיים באולם "שורק" שבמועצה האזורית יד בנימין בין השעות 12:00 ל 16:00 ויכלול בחלק הראשון הרצאה ובחלק השני טקס ודוברים שונים.

כמו כן תיערך תערוכת זיכרון במקום.

הטקס יצולם ייערך וישודר במקביל בכל המכינות בנוסף לפעילות החינוכית שתיערך במכינות לקראת יום השנה לאסון.

אנו מצפים להשתתפות מלאה של כלל ראשי המכינות השלוחות והמנהלים החינוכיים באירוע.

להרשמה לחצו כאן

 

עדכוני בטיחות

חברים יקרים!
כפי שחווינו בימים האחרונים תקופה זו של השנה מתאפיינת במזג אוויר לא יציב עם שינויי תכופים ולא תמיד צפויים כפי שהטיב לנסח זאת דני זמיר מנכ"ל המועצה:
"אני מבקש להזכיר שתקופת אפריל מאי (וספטמבר אוקטובר) היא תקופת מעבר שמתאפיינת במיוחד עם שינוי האקלים בשנים האחרונות בסכנה מוחשית לשטפונות בזק. לכל התראה על אפשרות לגשמים במזרח ובדרום או בשבועות של מזג אויר משתנה במהירות אני מציע להתייחס כאל וודאות של סכנת שטפון, במסגרת הערכת סיכון.
מציע  ככלל לצמצם כעל האפשר טיולים באזורים אלו בעונות מעבר בייחוד בשבועות עם שינויי מזג אויר קיצוני."

כך בשבוע האחרון במהלך טיול של קבוצה קטנה מאחת אחת המכינות בנחל דרג'ה התקבלה התראה מיידית על סכנת שיטפונות שהביאה לחילוץ כל המטיילים בנחל לרבות הקבוצה מהמכינה. נחל דרג'ה מחייב רישום מראש והמכינה נרשמה וקיבלה אישור לטייל מהפקח האחראי בשמורה להיכנס למסלול. מאחר והקבוצה כללה שישה חניכים ואיש צוות, לא היה צורך באישור חדר טיולים כך שחדר מצב לא היה מעודכן בטיול. האירוע עדיין בתהליך תחקור על ידי המכינה ולאחר סיום התחקיר נפיץ אותו לכלל המכינות, אך בעקבות האירוע הזה משרד ההתיישבות ומשרד החינוך הוציאו הוראה המבטלת לפי שעה את ההנחייה בחוזר מנכ"ל לפיה אין צורך לתאם קבוצה פחות מ8 חניכים – נדגיש שובהוראה זו מבוטלת כרגע!
לכן ההוראה החד משמעית מהשבוע ועד הודעה חדשה היא כי כל טיול בשטח בכל מספר חניכים מחייב תאום טיולים. המשמעות המיידית היא שכל הטיולים כולל טיולי הכנה שתוכננו לצאת בימים הקרובים והלאה חייבים בתאום.
אנחנו מבינים את המורכבות ואת הקשיים שהוראה זו מייצרת ואנו ממשיכים בדו שיח מול משרדי הממשלה בעניין זה.

כרגע אין הנחיות נוספות חדשות מטעם משרדי הממשלה. עלינו מוטל לעשות ניהול סיכונים ולבחון מחדש את הפעילות המתוכננת לימים הקרובים (לשנות או לבטל בהתאם להערכת המצב). 

פורום רכזי טיולים:

 

נפגשנו אתמול (יום רביעי ) במכינת עיינות למפגש השלמה לרכזי טיולים שפספסו אחד מהמפגשים הקודמים. הייתה נוכחות יפה מאוד (23 רכזים) והיה שיח פתוח ומשתף תודה רבה לכל מי שהגיע על הרצינות וההשקעה.

תודה מיוחדת למכינת אדרת שמוכנים תמיד לפתוח את הבית והלב ולארח ברחבות גדולה.

 

הודעות מחדר מצב:

 

פתיחת חניון עין חלב - החניון בעין חלב נפתח ללינת מטילים לאחר שיפוצים.

פתיחת מסלולי החרמון חורף 21-22 - נפתחו מסלולים שהיו סגורים לאור השלגים:

 

 • חניון חטמ"ר חרמון
 • חרמון- מסלול ציר 5 הר סנאים 1032 1036
 • שביל הגולן- חטמר חרמון למגדל שמס 

פתיחת מחילת המסתור בחרבת עתרי -מחילות המסתור בחר' עתרי נפתחו.

:  נחל אדמי שביל 3226 - מסלול נחל אדמי שביל 3226 נפתח למטיילים.

פתיחת מסלול מג'רסה -מה12.4 יפתח במג'רסה המסלול הרטוב ממקטע 2 עד 4

נק' מעדכון קודם:

כפי שכולנו מרגישים.... הימים מתחממים... בשבוע שעבר כבר חווינו  עומסי חום ראשונים  ונאה היה שדילגנו על האביב ישירות לקיץ - שימו לב להנחיות באישור הטיולים – כל מסלול שחלה עליו הגבלה בעומס חום משוייך לאזור המופיע בתחזית המתפרסמת באתר של מוקד טבע.

 1. לבדוק יום לפני את צפי עומס החום. (מזכיר שהתחזית מתפרסמת סביב 13:00-15:00 יום לפני הטיול ומתעדכנת עד 07:00 בבוקר הטיול.)
 2. לתכנן את הלו"ז היומי בצורה נכונה (הליכה מוקדם בבוקר עם הפסקת צהרים ארוכה בזמן החום והליכה שוב בשעות אחהצ ערב)
 3. תכנון נכון של אורך המסלול ביחס לכמות שעות ההליכה
 4. הערכו בהתאם: עדכנו את תוכנית הטיול - הערכו לעצירות במקומות מוצלים, בדקו את משק המים.... ועוד.
 5. לתכנן נכון את משק המים (כמה כל חניך לוקח, אם צריך איפה מכניסים מים באמצע היום)
 6. ערנות למצב החניכים - פגיעות חום /בע"ח

 

מצ"ב סרטון שנותן דגשים לפעילות בחום (אורך הסרטון כ 4 דק')

https://www.youtube.com/watch?v=V36YlH0PrR4

 

 • עם החום התחילו לצאת גם בעלי החיים...

 

בשבוע שעבר, חניך באחת המכינות הוכש ע"י נחש, פונה לבה"ח קיבל נסיוב והוא מרגיש טוב והושאר להשגחה בבית החולים...

זה הזמן לתדרך את החניכים לגבי פגיעות בעלי חיים ועל הדרכים למניעתן.  (נעלים, בגדים ארוכים, לא לדחוף ידיים / להרים אבנים וכו'.)

 

 • לכל הפונים ולכל השואלים לאור המצב...

 

שמח לראות שקבוצת רכזי הטיולים פעילה ושהיא משמשת פלטפורמה לשאול ולהתייעץ.

כמה נק' שעלו בזמן האחרון...

 

 • צריך תאום טיולים לרחצה בים  - מותר לנו לרחוץ בים התיכון, כינרת ים המלח וים סוף בחוף רחצה מוכרז עם מציל בלבד. מלווה רחצה לא מספיק ברחצה בים.

  רחצה בגבים מעיינות וכו' מעל גובה מתניים, על פי נוהל מלווה רחצה. – באישור הטיול יהיה כתוב שאין אישור לרחצה – הכתוב מתייחס לבתי הספר, כפי שכתבתי מותר לנו להכנס על פי נוהל מלווה רחצה.

  באחריות המכינה לוודא כי מותר על פי חוק לרחוץ במים וכי המים נקיים וראויים לשחיה. ניתן להעזר בפקחי רט"ג ופקחי טיולים של משה"ח.

 • מזכיר כי סמינר עירוני הכולל לינה מחייב תאום טיולים.

  טיולי הכנה של פחות מ 8 חניכים  לא מחוייבים בתאום טיולים אך מחייבים את כל שאר שלבי הוצאת הטיול כולל שילוח ותיק טיול מסודר. ניתן כמובן בכל זאת לתאם טיולי הכנה המונים פחות מ8 דרך הלשכה לתאום טיולים אך יש לציין בכותרת הטיול "טיול הכנה ל..."

 • בשבוע האחרון היו לא מעט מקרים של מכינות שלא תאמו טיולים בזמן. מזכיר כי קיימת מגבלת תאום של 4 ימים טרם הטיול (לא כולל יום הטיול) לצערי הצלחנו לפעול מול תאום טיולים לאישור חלק מהטיולים וחלקם נאלצו לבטל או לדחות את הטיולים. שימו לב שאתם נערכים בזמן...

הצעות לטיפול רגשי לחניכים

HEADSPACE - הצעה לטיפול נפשי אונליין ובחינם

יוזמת HEADSPACE  (של משרד הבריאות, הביטוח הלאומי ועמותת אנוש) מציעה טיפול נפשי אונליין בחינם לצעירים בגילאי 12-25 (עד 15 מפגשים).

במידה ויש במכינה חניכים/ות הנתקלים בקושי רגשי ניתן להפנות ע"י הצוותים החינוכיים לשירות. המיזם מציע במידת הצורך לפתוח ערוץ תקשורת יחד עם הצוות החינוכי לחשיבה משותפת בין הגורם המטפל לגורם המפנה (תוך מתן כבוד לפרטיות החניך). 

לתשומת לבכם:

 1.     התייעצות ראשונית (בנוגע להפניות, האם המקרה מתאים לסוג הטיפול המוצע) יש להפנות אל הגב' יוליה ליבס במייל:  yulia.l@headspace.org.il
 2.     במידה ויופנה צעיר אשר יתקבל לטיפול ויעלה רצון של צוות המכינה בתקשורת עם המטפל יהיה צורך להחתים את הצעיר על וויתור סודיות. אם הדבר יעשה טרם תחילת הטיפול  (למשל- כתנאי להמשך השתתפות במכינה) ניתן יהיה להעביר את וויתור הסודיות לאותו המייל והוא יקושר לתיק הצעיר ולמטפל.

פרטים נוספים על היוזמה וסוג הטיפול במסמכים המצורפים

מידע על השירות המקוון

מידע נוסף ומעבר לאתר

מידע נוסף ומעבר לאתר

להרשמה לחצו כאן

מרכזי ייעוץ למשפחות בריאות הנפש

 • מטרת המרכזים לסייע לבני משפחה בהן חבר אדם המתמודד עם בעיות נפשיות באמצעות מתן ייעוץ, הדרכה, הנחיה, מידע תיווך וסנגור לגורמי טיפול ושיקום עבור בן המשפחה המתמודד, ייעוץ משפטי וסיוע במיצוי זכויות בקהילה.
 • זכאים לשירות במרכזים יהיו בני משפחה הורים, בני זוג, בנים ובנות, אחים ואחיות ילדים סבים/ות של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית וכן מי שנחשב "אדם משמעותי אחר".
 • למרכז ניתן לפנות ללא הפניה או אישור רפואי.
 • ההתערבויות שניתנות מתוך מגוון האפשרויות שיש למרכז להציע מותאמות באופן אישי לצרכי הפונה.
 • המרכז אף יכול לסייע לצוותים בנושא התערבויות משפחתיות ועבודה עם בני משפחה.
 • כיום פועלים בארץ כ-18 מרכזים בפריסה ארצית, מצ"ב קובץ אקסל.

לקובץ האקסל לחצו כאן

 

שטח פרטי

ראש מכינת מעוז הרב ברק עוקבי בראיון בערוץ 14

לוח שנה שנתי

ללוח השנה השנתי לחצו כאן

הצעות למכינות

הצעות מארגונים חיצוניים - לכל ההצעות באתר לחצו כאן.

הקרנת הסרט "למה אמרתי אני - בחזרה לפרשת חנית קיקוס"

תולדות המהפכה הגאה - הרצאה שהיא גם סטרייט פרנדלי

סדנת כתיבה

הדרכה במרכז המבקרים ופעילות מיוחדת למכינות קדם צבאיות במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון בניצן

מדברים על זה-מיניות בקלילות

ייעוץ קליני לצוותים, ופסיכותרפיה לחניכים/ות

הרצאות מעוררות השראה

קיימות - לימוד ומעשה

לכל ההצעות באתר (מעל 100) לחצו כאן

כתבות צבע חדשות ועדכונים באתר המועצה

 

"רציתי לחזור להדריך כדי לחזור הביתה" – שלושת בוגרי עמי-חי שחזרו למכינה

ליאל פליישמן, בניה כרמונה ומטר לוי החליטו לחזור למכינה שבה למדו וחיו רק לפני כחמש שנים, והפעם כמדריכים – "הרגשתי צורך לתת חזרה למקום שהעניק לי כל-כך הרבה"

פרטים נוספים >>

מקומות אחרונים בתוכנית 'שיבולים'

שנה נוספת של תוכנית 'שיבולים' יוצאת לדרך ואנחנו מזמינים אתכן ואתכם לקחת בה חלק! רוצים להשתתף במכינה וזקוקים להנגשה ו/או התאמה עקב מוגבלות? מכירים מישהו שעשוי להתאים לתוכנית? צרו איתנו קשר

פרטים נוספים >>

כנס ראשי המכינות התקיים השנה בכפר עציון – קראו מה היה שםכמדי שנה ראשי המכינות הקדם צבאיות התכנסו ליומיים של למידה משותפת ודיונים עמוקים בנושאים העומדים על הפרק במכינות…

פרטים נוספים >>

מהוםטק ועד כייף בעוטף – רכזי הבוגרים יצאו לסיור מיוחדביום שני האחרון רכזי הבוגרים מהמכינות השונות נפגשו במועצה אזורית אשכול למפגש והיכרות עם מיזמים ופעילות בוגרי מכינות…

פרטים נוספים >>

כנס 'חוזרים להדרכה' התקיים עם כמאה מתעניינים וטיפ אחד – "פשוט בואו להדריך במכינה"בבוקר יום שישי האחרון נערך כנס 'חוזרים להדרכה' בפעם הרביעית, והשתתפו בו כמאה מתעניינים בתפקידי הדרכה במכינות, ששמעו…

פרטים נוספים >>

חניכי המכינות חוגגים סיום לימוד 600 מסכתות לעילוי נשמתה של אסתר פולארד ז"ל בכנס מרגשבשבועות האחרונים כאלף חניכים במכינות התורניות למדו 600 מסכתות מגילה לעילוי נשמת אסתר פולארד ז"ל. באירוע חגיגות הסיום…

פרטים נוספים >>

לכבוד יום האישה – ראשות המכינה כותבות על האישה שמעוררת בהן השראהלכבוד יום האישה ביקשנו מראשת מכינת צהלי הרבנית מיכל נגן, ראשת מכינת חביבה רייק מיקה ברקת, ראשת מכינת…

פרטים נוספים >>

 

"היום עולם המכינות בונה את המנהיגות" – הנשיא הרצוג אירח את צוות 'שיבולים'צוות 'שיבולים – הכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות' וחניכיה הוזמנו לאירוע הוקרה חגיגי בבית הנשיא לכבוד סיום…

פרטים נוספים >>המאבק להגדלת התקנים במכינות – דני זמיר בראיון ל'תוכנית החברתית'ביום שישי האחרון התראיין מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר ל'תכנית החברתית' ברדיו תל אביב עם אודי סגל ואלי…

פרטים נוספים >>"המכינה לימדה אותי איך לחיות חיים מתוך כוונה" – שיחה טרנסאטלנטית עם בוגרי תוכנית 'יחד'ביקשנו מבוגרי תוכנית 'יחד' לספר לנו עוד קצת על חווייתם במכינה ישראלית, שמענו כיצד היא ממשיכה להשפיע עליהם…

פרטים נוספים >>נענים לצו השעה – כאלפיים חניכי מכינות צפויים להתנדב בשבועות הקרובים במערך הבדיקות של מד"א

בזמן שהעלייה בתחלואה נמשכת, במכינות נרתמים למאבק הלאומי – בשבועות הקרובים יתנדבו כ-2,000 חניכי וחניכות מכינות במערך הבדיקות…

פרטים נוספים >>לעוד 120 שנה – חניכי המכינות מתנדבים לכבוד יום ההקמה של קק"ל

ביום ראשון האחרון יצאו חניכים ממגוון המכינות הכלליות והתורניות להתנדבות מיוחדת ברחבי הארץ לכבוד חגיגת 120 שנים להיווסדה…

פרטים נוספים >>מניעת הטרדות מיניות במכינות – יום העיון השנתי במועצה

זו השנה השלישית ברצף שבה מקיימת מועצת המכינות יום עיון למניעת הטרדות מיניות – גם השנה, התכנסו נציגים…

פרטים נוספים >>חכמת הנפש וצלחת חומוס – בוגרי המכינות באריאל נהנים מלימוד באווירה אחרתכמאה סטודנטים ובוגרי מכינות מאוניברסיטת אריאל פוקדים מידי שבוע את סניף מסעדת 'חומוס אליהו' לשיעורו של הרב יהונתן…

לעדכונים שוטפים באינסטגרם שלנו לחצו כאן

פרטים נוספים >>

מכינת צהלי זכתה בפרס בגין – "קיבלנו החלטות יוצאות דופן, וכך חוללנו שינוי בחברה הישראלית"

מכינת צהלי זכתה בפרס בגין על פעילותה יוצאת הדופן לאורך השנים. שוחחנו עם ראשת המכינה, הרבנית מיכל נגן…

פרטים נוספים >>

היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויותלכבוד היום הבינלאומי לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות, אנשי הצוות במכינות סיפרו לנו על שילוב חניכים עם מוגבלויות…

פרטים נוספים >>

רוה"מ: "המכינות הן הזדמנות לשנות את החברה" – צפו בדברי נפתלי בנט בטקס המכינות המשותף לזכר יצחק רבין ז"ל

ביום שני, בטקס המשותף לזכר יצחק רבין ז"ל, שודרו דברי ראש הממשלה נפתלי בנט בפני חניכי המכינות: "המכינות…

פרטים נוספים >>

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.